Poštovné zdarma na objednávky nad 49.

Ako upevniť stieraciu mapu

Možnosti upevnenia

Najlepší spôsob, ako vystaviť stieraciu mapu je zavesiť ju na stenu. Keďže je mapa zvinutá v darčekovom tubuse, je dôležité ju upeveniť tak, aby sa jej horný a spodný okraj držali v horizontálnej polohe. V opačnom prípade sa mapa môže rôzne spätne rolovať. Na upevnenie teda môžete použiť niekoľko rôznych spôsobov, ktoré sme pre vás otestovali.


Hliníkové zaklápacie lišty

Naše hliníkové lišty na mieru ponúkajú rýchly a jednoduchý spôsob zavesenia mapy na akúkoľvek rovnú stenu. Horná lišta má dva posuvné montážne háčiky, ktoré môžu byť použité na upevnenie lišty na akúkoľvek stenu, alebo môžete na ne naviazať šnúrku a zavesiť lištu zo stropu. Tieto lišty odporúčame pre luxusné moderné zavesenie mapy.

Drevené lišty


Ručne vyrábané drevené lišty sú skvelým doplnkom na zavesenie našich máp veľkosti A1 na akúkoľvek rovnú stenu. Pripevnenie mapy k lištám je veľmi jednoduché.


Lepiaca guma

Použite malé množstvo flexibilnej lepiacej gumy v každom rohu a na každej strane mapy. Potom nalepte mapu na rovný povrch. Toto upevnenie odporúčame pre minimalistický vzhľad.


Zarámovanie mapy

Možností rámovania mapy je veľmi veľa. Odporúčame však mapu nalepiť na podkladovú preglejku.


Nalepenie mapy na dosku

Použite sprejové alebo iné podobné lepidlo na trvalé upevnenie mapy na podkladovú dosku, napríklad preglejku. Tým spôsobom sa dajú body na mape najjednoduchšie zotierať, len sa uistite, že doska nie je textúrovaná. Taktieť funguje aj hrubšia kartónová lepenka.


Páska suchého zipsu

Taktiež sme už použili aj tenký samolepiaci pásik suchého zipsu. Zvyčajne postačujú 4 širšie kusy (jeden v každom rohu), pretože dostatočné udržia ľahkú mapu.


Pripinácie klinčeky

Ak máte povrch steny, ktorý nebude poškodený pripináčikmi, je to určite jedno z najlacnejších riešení pre upevnenie mapy.