Poštovné zdarma na objednávky nad 49.

Často kladené otázky – drevené mapy a dekorácie

Pred nákupom

Ako si vybrať správnu veľkosť mapy?

Veľkosť mapy by ste mali vybrať hlavne podľa veľkosti steny, na ktorú chcete mapu nainštalovať. Vždy je dobré ponechať na každej strane trochu miesta navyše.

Rozmery mapyRozmery stien(odporúčané)
šírkavýška (líši sa podľa zvoleného štýlu)šírkavýška
L120120 cm60-70 cm130+ cm10 cm viac ako výška mapy
L150150 cm75-100 cm160+ cm10 cm viac ako výška mapy
XL200 cm100-125 cm215+ cm15 cm viac ako výška mapy
MEGA300 cm150-175 cm320+ cm20 cm viac ako výška mapy

Kam odosielate?

Z rôznych miest v Európskej únii a USA zasielame zásielky do celého sveta. Náklady na dopravu sa vypočítajú v nákupnom košíku. Ak je vaše miesto doručenia mimo Európy a Severnej Ameriky, môžete nás tiež kontaktovať a získať cenovú ponuku na expresnú prepravu UPS alebo DHL pre vašu konkrétnu kombináciu výrobkov.

Aký je rozdiel medzi edíciami ADVENTURER, EXPLORER a TRAVELER?

Rozdiel medzi týmito tromi verziami je podrobne opísaný na stránke produktu Mapa sveta. Skutočné fyzické časti geografickej mapy (jednotlivé svetadiely) sú vo všetkých troch vydaniach rovnaké. Tieto tri edície sa líšia v príslušenstve, ktoré dostanete spolu s mapou. Edícia Traveler je základná, edícia Adventurer je nadstavbou edície Traveler, edícia Explorer je najkomplexnejšou sadou.

TRAVELERADVENTUREREXPLORER
1-vrstvový panel AntarktídaNIEÁNONIE
3D kompasNIE, jednovrstvový kompasÁNOÁNO
Pamätníky drevený panelNIENIEÁNO
Štandardné ostrovy565656
Lietadlá224
Lode448
Montážna páskaánoánoZahrnuté

Aký je rozdiel medzi 2D a 3D drevenými mapami?

Všetky naše drevené mapy sú technicky 3D mapy, čo znamená, že sú vyrobené z niekoľkých drevených vrstiev a majú “hĺbku”. Zatiaľ čo pod 2D mapami rozumieme to, že viditeľná vrchná vrstva je plochá a hrúbka je zvyčajne rovnaká v priereze celej dekorácie. V prípade 3Dmáp sú jednotlivé krajiny v rozdielnych vrstvách, takže z rôznych uhlov vyzerá mapa úplne inak (najmä pri rôznych svetelných podmienkach).

Ako presné sú mapy?

Naše drevené mapy sú geograficky reprezentatívne, ale stále sú dekoráciou – preto ich nepoužívajte na navigáciu :). Mapa sveta používa Mercatorovu projekciu. Niektoré mapy, obsahujú aj ostrovy (ako napríklad drevená mapa sveta či prímorské a ostrovné mapy krajinín), pričom niektoré z týchto ostrovov sú väčšie, než by boli v reálnej mierke. Je to hlavne z dôvodu, aby sa dali prakticky vyrobiť a zároveň, aby pri inštalácii vynikli. Ak by sme ich urobili v reálnej mierke, často by to boli neidentifikovateľné malé drevené body.

Ktoré ostrovy sú zahrnuté?

Všetky verzie máp obsahujú štandardných 56 ostrovov uvedených na stránke produktu mapa sveta. Svoju mapu si potom môžete rozšíriť aj o ďalšie vzdialené, exotické a antarktické ostrovy. Alebo pre vás môžeme vytvoriť aj ostrovy na mieru. Stačí nám dať vedieť.

Ako sa balí príslušenstvo?

Keď si k mape objednáte ďalšie mapové príslušenstvo, všetko bude pekne zabalené v jednej krabici 🙂

Ako si vybrať správnu kombináciu farieb mapy?

Ak chcete niektorú z našich dekorácií skutočne zladiť so svojím interiérom, môžete si tu objednať aj balenie vratných vzoriek.

Upozorňujeme, že farby, ktoré vidíte online, môžu v skutočnosti vyzerať trochu inak ako na fotografiách na monitoroch počítačov a obrazovkách telefónov. Upozorňujeme tiež, že drevo je prírodný materiál, takže každá nástenná dekorácia je jedinečná a bude mať mierne odlišnú štruktúru, nedokonalosti a farby. Práve to sa nám na našich výrobkoch najviac páči, a týmto sú jedinečné!

Ponúkate jednofarebné mapy?

Áno, ponúkame. Všetky naše mapy a dekorácie si môžete objednať v najrôznejších viacfarebných alebo jednofarebných kombináciách.

Kto a kde vyrába vaše mapy?

Všetky naše drevené mapy a dekorácie sú hrdo vyrábané spoločnosťou 68travel v srdci Európy – na Slovensku a ručne lepené a kompletizované. Pozrite si náš výrobný proces tu. Odtiaľto sa expedujú do celého sveta.

Všetko príslušenstvo si môžete zakúpiť aj samostatne, aby ste si mohli vytvoriť mapu na mieru podľa svojich predstáv.

aké moridlá používate na vaše drevené mapy?

Používame prírodné moridlá na drevo. Presnú kombináciu starostlivo vyberáme pre každý štýl mapy (klasický, industriálny atď.).

Môžem si vybrať farbu/farby svojej 3D drevenej mapy sveta?

Áno, samozrejme. Môžeme pre vás vytvoriť mapu na mieru. Kliknite sem a pozrite si všetky naše dostupné farby. Drevené mapy Classic World sa dodávajú s týmito farbami: orech, borovica, dub, gaštan, čerešňa a prírodné nemorené drevo.

Ako sa starať o mapu?

Po nainštalovaní mapy nemusíte robiť nič špeciálne. Odporúčame len skontrolovať pevnosť pripevnenia k stene. Ak použijete lepiacu pásku – niektoré diely sa môžu pohnúť, zdeformovať alebo mierne oddeliť od steny. Steny tiež nie sú dokonalé a perfektne rovné, takže by ste mali počítať aj s tým. Najmä ak je mapa nainštalovaná na frekventovaných miestach. Návštevníci a priatelia môžu niektoré drevené dieliky aj premiestniť 🙂 Taktiež si uvedomte, že drevo nie je veľký kamarát s vodou a vlhkosťou, preto je najlepšie mapu uchovávať v temperovanej miestnosti.

Poskytujete záruku?

Na všetky naše mapy sa vzťahuje doživotná záruka. Drevo je pevný a dlhotrvajúci (a zároveň recyklovateľný) materiál.

Inštalácia / demontáž

Ako zložitá je inštalácia mapy? Môžem to urobiť sám?

Inštalácia mapy sveta trvá spolu približne 2 hodiny. Určite je možné nainštalovať mapu aj samostatne, hoci je zábavnejšie, ak sa na to zídu vaši priatelia a rodina.

Čo je potrebné na inštaláciu mapy?

Na odstrihnutie obojstrannej lepiacej pásky budete potrebovať nožnice. Na umiestnenie rohových šablón môžete použiť aj vodováhu, maskovacu (maliarsku) lepiacu pásku a meter. Potom kávu alebo čaj, ktoré vám pomôžu s inštaláciou celej mapy na stenu. Niektorí zákazníci sa vyjadrili, že uprednostnili pohár vína alebo piva 🙂 Pozrite si aj naše informačné video o procese inštalácie.

Bude obojstranná páska fungovať na drsných povrchoch?

Vo všeobecnosti páska dobre funguje na hladkých, nemastných povrchoch. Funguje aj na mierne nerovných stenách (keďže má hrúbku 1 mm). Neodporúčame spoliehať sa na túto inštaláciu bez vyskúšania na malom kúsku. Najťažším dielom v drevenej mape sveta je panel Euroázia, preto je potrebné venovať jeho inštalácii zvýšenú pozornosť.

Na upevnenie dvoch väčších dielov odporúčame použiť háčiky alebo klince – na zadnej strane panelov sú na to pripravené otvory na zavesenie (Severná Amerika a Euroázia). Menšie diely potom môžete pripevniť pomocou obojstrannej pásky (najmä v prípade menších máp, pretože sú ľahšie). Možno však budete musieť namiesto lepiacej pásky použiť bežné stavebné lepidlo (Mammut, Patex), aby to fungovalo správne (pozri dodaný návod na použitie). Ideálna je kombinácia pásky a lepidla – takto sme to robili pri mnohých našich inštaláciách. Jedinou nevýhodou je, že je ťažšie neskôr odstrániť mapu zo steny. Z dlhodobého hľadiska je to však pevnejšie a bezpečnejšie. Predpokladáme však, že si mapu necháte na svojej stene s radosťou navždy! 😉

Môžem lepiacu pásku použiť na papierové tapety?

Určite sa uistite, že tapeta je pevne prilepená k stene a nemá výraznejšiu textúru. Dodávaná páska dobre drží na papieri, ale ak sa pokúsite pásku odstrániť, s najväčšou pravdepodobnosťou ho poškodí. Zatiaľ čo väčšie panely (Euroázia + Severná Amerika) možno inštalovať pomocou klincov a háčikov, ostatné menšie kusy (ako Austrália, Zelené krajiny atď.) a ostrovy je najlepšie pripevniť na stenu pomocou obojstrannej pásky, ktorú dodávame v balení, resp. stavebného lepidla.

Dá sa lepiaca páska použiť opakovane?

Nie, keď pásku pripevníte na stenu alebo na drevo, a to aj na krátky čas, nemali by ste ju opätovne použiť.

Môžem mapu zarámovať?

Zákazníci často inštalujú mapu aj na plexisklo (môžete si ho kúpiť napríklad v Hornbachu 200×100 cm) alebo na tabuľu z iného materiálu. Celá mapa sa takto dá ľahko premiestňovať (aj bez toho, aby ste museli odlepovať všetky menšie ostrovy atď.).

Môžem odstrániť obojstrannú pásku?

Najlepším spôsobom je nahrievať pásku zo zadnej strany drevených panelov pomocou teplovzdušnej pištole alebo fénu. Potom pomaly otáčajte drevenou časťou, kým sa penová páska neoddelí. Neodtrhávajte časti od steny, pretože by sa mohli zlomiť alebo by ste mohli poškodiť omietku, prípadne jednotlivé drevené časti zlomiť. Zvyšnú penovú pásku, ktorá zostala na stene, potom môžete odstrániť zoškrabaním prstom alebo nejakým tvrdším a plochým predmetom.

Sú stopy po spálení a zápach normálne?

Áno, sú bežným následkom laserového gravírovania. Viac sú viditeľné na zadnej strane mapy resp. iných našich drevených produktov. Menšie doplnky a ostrovčeky (pokiaľ na nich nie sú názvy) by sa mali inštalovať na stenu stranou, na ktorej sú viac viditeľné stopy obhorenia. Samotné rezné hrany a vygravírovaný text sa na rôznych druhoch dreva prejavujú rôzne (hlavne v miestach, kde sú drevené suky a ryhy). Ale práve to robí každú mapu jedinečnou.

Niektoré drevené mapy, najmä tie na mieru, sú ešte čerstvé, priamo z nášho výrobného závodu. Takže niekoľko dní po otvorení krabice môžete cítiť “spáleninu” po laserovom gravírovaní. Je to úplne normálne a bezpečné a zároveň len dočasné, takže sa toho nemusíte obávať. Miestnosť kde mapu nainštalujete stačí potom len vyvetrať.

Po zakúpení

Môžem vám zakúpený výrobok vrátiť, ak sa mi nepáči?

Áno, akúkoľvek nástennú mapu alebo dekoráciu môžete vrátiť do 30 dní od jej prijatia z akéhokoľvek dôvodu. Nákupy v novembri a decembri môžete vrátiť aj v januári. Výrobok však musí byť úplne nepoužitý (bezpečne zabalený v pôvodnej krabici, všetky štítky stále pripevnené, bez obojstrannej lepiacej pásky na zadnej strane panelov, bez poškodenia atď.) V opačnom prípade budeme musieť účtovať poplatok za opätovné uskladnenie v závislosti od miery používania. Pozrite si tiež naše zásady vrátenia tovaru.

Ako sledovať svoju objednávku?

Keď vašu objednávku odošleme, dostanete o tom e-mail. E-mail obsahuje odkaz na podrobnosti o vašej objednávke s odkazom na jej sledovanie. Prípadne nás kontaktujte.

Chýba mi časť objednávky alebo je poškodená

Kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu alebo whatsapp – naše kontaktné údaje. Radi vždy vyriešime všetky problémy za vás 🙂

Ako rozšíriť a prispôsobiť drevenú mapu?

Všetky naše drevené mapy možno rozšíriť o množstvo rôznych doplnkov. Pravidelne vytvárame nové panorámy svetových pamiatok, či jednotlivých miest, ďalšie mapy jednotlivých krajín sveta alebo iné malé či veľké doplnky, vďaka ktorým môže byť vaša nástenná mapa ešte jedinečnejšia.